Hemkunskapsköket

Den 11 juni klockan 09.30 lämnar det nya hemkunskapsköket med fyra moderna arbetsplatser planeringsstadiet! För att bespara skolan onödiga kostnader med rivning har vi i föräldraföreningen tagit på oss att tillsammans med föräldrar och elever riva och tömma det gamla köket så att det nya kan sättas in under sommaren! Hjälp är alltid tacksamt – hör av dig till foraldraforeningen@vasaskolan.net om du vill hjälpa till!

3 svar på ”Hemkunskapsköket”

  1. Äntligen har ersättningsskivan anlänt och den är till synes hel! Imorgon och under torsdagen installerar snickar Peter med några starka assistenter resterna av köket och om inget oförutsett inträffar är hemkunskapsköket fullt av mattokiga elever nästa vecka! ,-) Passa på att ta en titt vid lämning eller hämtning!

Lämna ett svar