Klassföräldramingelafton

Nytt för i år är att vi kommer att ha en mingelafton med alla klassföräldrar. Föräldraföreningens målsättning är att öka dialog och samarbetet mellan skola, föräldraförening och föräldrar.

Den 21 september klockan 18.30 är alla klassföräldrar välkomna till det nyrenoverade uppehållsrummet (Viktor Rydberggatan 22).

4 svar på ”Klassföräldramingelafton”

  1. Tisdagen den 6 mars kl 18.30 är det dags för vårklassföräldramingelafton – en uppföljning på höstens lyckade mingelafton! Vi träffas som sist i “Garaget” (uppehållsrummet)! Under denna kväll kommer vi att umgås över en “enkel” buffé och diskutera 40-årsjubiléet, vårens trädgårdsarbete, sommaravslutningen, “föräldrapoolen”, föräldraföreningen inför framtiden samt val av nya klassföräldrar! Självklart är andra diskussioner även välkomna – vore tacksamma för idéer och tankar i förväg! ,-]

Lämna ett svar